Újpest FC–FK DAC 1904 2-2 (2-0)

Nemzetközi felkészülési mérkőzésen csapatunk 2:2 arányú döntetlent ért el a legfelsőbb magyar bajnokság élvonalában szereplő UTE ellen.

Nemzetközi felkészülési mérkőzés
Szusza Ferenc Stadion, 1000 néző

Újpest FC: Balajcza (Horváth T., 45.) – Fehér Cs., Dvorschák, Takács, Pollák (Popovics, 70.) – Magos, Egerszegi (Zamostny, 55.), Markovics (Tajthy, 55.), Simon K. (Böőr, 38.) – Balogh B. – Kabát
FK DAC 1904: Kiss D. – Helisek, Ágh, Svec, Németh – Lénarth, Hilek, Coric, Tomcák – Harsányi, Kaplan
Játszott még: Matus (k), Králik, Csonka, Sedlák, Hassan, Konecny, Delarche
Gólszerzők: Balogh (16.), Kabát (25.), illetve Delarche (50. és 84.)
Sárga lap: Németh (25.), Cosric (32.)
Szögletarány: 5:4 (2:2)

A mérkőzésről az újpesti klub honlapja így számol be:

A második szombati edzőmeccsünkön a Dunajsa Streda csapatát is rekkenő hőségben fogadtuk a Szusza Ferenc Stadionban.

Az 5. percben adódott az első helyzetünk: egy jobbról előreívelt labdát Pollák fejelhetett kapura, a labda centikkel kerülte el a bal alsó sarkot.

A 16. percben megszereztük a vezetést: Kabát tört be a balösszekötő helyén a 16-osra, az alapvonalról középre adott, Balogh pedig 10 m-ről a bal alsó sarokba helyezett. (1-0)

A 25. percben növeltük előnyünket. Simon cselezgetett a 16-oson belül, majd 14 m-ről kapura tűzte a labdát. A kapus csak kiütni tudta, a kipattanóra pedig Balogh érkezett. Támadónkat a lövés pillanatában buktatták, a megítélt büntetőt pedig Kabát a jobb alsó sarokba helyezte. (2-0)

A 33. percben egy szép akció végén Fehér egy balról átívelt labdával lövőhelyzetbe hozta Markovicsot, akinek 15 m-es lövését védte a dunaszerdahelyi kapus.

A 36. percben Magos kapott remek labdát középen, fejjel megtolta, de amikor lőtt volna, nagy helyzetben szerelték.

A 37. percben Kabát előreívelt szabadrúgására Takács érkezett jó ütemben, a labda centikkel suhant el a feje fölött, a kapus pedig kiütötte a labdát.

A 38. percben Simon K. sérülés miatt lebicegett a pályáról, helyette Böőr folytatja.

A 42. percben Harsányi szerezte meg a labdát 16-osunk bal oldalánál, a kapu felé indult, majd éles szögből mellé lőtt.

A 45. percben Magos lőtt remekül középre a jobb szélről, Balogh a kapu előtt nem találta el a labdát, érkezett Böőr, akinek 8 m-es lövését Kiss bravúrral kiütötte.

A szünetben Mészöly Géza cserélt Balajcza helyett Horváth T. folytatta.

Az 50. percben szépített az FK DAC: Delarge cselezgetett, majd betört a 16-osunkon belülre, és laposan a bal alsó sarokba helyezett. (2-1)

Az 51. percben óriási lehetőség maradt kihasználatlanul: Balogh kapott középen remek labdát, majd ziccerben, 12 m-ről a kapust találta el.

Mintegy 20 perc „mezőnymunka” következett mindkét csapat részéről, gólhelyzet egyik kapu előtt sem alakult ki.

A 71. percben három a kettő ellen támadtak a vendégek, azonban Takácsnak sikerült blokkolnia Helisek lövését.

A 75. percben Fehér veszélyeztetett: ballábas beadása nyomán a hosszú sarok felé hullott a labda, de a felső léc mögött hagyta el a játékteret.

A 78. percben egyenlíthetett volna az FK DAC: Delarge szerezte meg a labdát Magos mellett, kapura tört, majd középre gurított Helisek elé, aki ziccerben, 11 m-ről a kapu fölé lőt.

A 80. percben egy bal oldali támadás végén Popovics elé került a labda, aki 12 m-ről kapura csavart, de Kiss szögletre tolta a labdát.

A 83. percben Sedlák ívelt okosan kapura, Horváth T. eszén azonban nem tudott túljárni, kapusunk a léc fölé tenyerelte a labdát.

A szöglet után a 16-oson belül Delarge elé került a labda, aki 3 m-ről a hálóba bólintott, beállítva ezzel a végeredményt. (84.: 2-2)