Megverték a DAC-ot és a szurkolókat is

A legfelsőbb szlovák bajnokság 20. fordulójában a dunaszerdahelyi DAC Pozsonyba utazott, hogy a Slovan labdarúgócsapatával mérkőzzön meg. Ezúttal sem sikerült a bravúr, és a DAC 2:0-ra kikapott az égszínkékektől. A mérkőzés után a rendőrségi roham következtében több dunaszerdahelyi szurkoló is megsérült.

Dunaszerdahelyről napsütéses délutánon mintegy nyolc autóbusz, tele szurkolókkal vágott útnak, hogy a sárga-kékeket biztassák az Inter pályáján. Kezdetben úgy tűnt, hogy a DAC szurkolói többen lesznek, mint a hazaiak, de aztán 3000 főre duzzadt a stadion.

Az első félidőben a Slovan előtt rengeteg helyzet adódott, szinte körbelőtték a kaput és sokszor a gólvonalról mentettek a sárga-kékek játékosai. A DAC-nak Wau Nyron és Alexander Bajevszki révén lehetett volna lehetősége a gólszerzésre, de a helyzetek kimaradtak, így 0:0 lett az első játékrész végeredménye.
A másodikban is a Slovan rohamozott többet, de a DAC hátvédsora és a középpályások még tartották a helyüket, Koejoe viszont nem sok vizet zavart a Slovan kapuja előtt. Az 56. percben Halenár közel 20 méterről küldte a kapura lövését, amelyet a DAC új kapusa nem tudott kivédeni, így 1:0-ra változott az eredmény. A 66. percben a DAC hátvédsora hibázott és Helísek rosszul eltalált labdáját Adiaba szinte Masaryk elé gurította, aki nem hibázott és beállította a mérkőzés végeredményét is. A második játékrész vége felé is a hazaiak támadtak, de az eredmény már nem változott.

Szomorú esemény történt azonban a mérkőzés után, amikor is a rendőrség egységei a DAC szurkolóira támadtak. A vendégszektor háta mögötti kijáratnál gyülekeztek a sárga-kékek szurkolói, hogy elhagyhassák a stadiont és felszállhassanak a buszokra. Tőlük nem messze a Slovan szurkolói mentek ki, akik kövekkel dobálták meg a DAC szurkolókat.
A helyszíni szemtanúk elmondása szerint néhány sárga-kék szurkoló, igaz, felmászott a kerítésre és átugrani készült, de nem tömegesen indultak meg a DAC szurkolói. Ekkor a rendőrség egységei azonnal közbeavatkoztak és válogatás nélkül több dunaszerdahelyi szurkolót is gumibotokkal ütlegeltek. Egy DAC szurkoló a dunaszerdahelyi kórházban fekszik részleges agyrázkódással, megfigyelés alatt tartják. Információink szerint két magyarországi szurkolót letartóztattak. A DAC szurkolók autóbuszait kövekkel dobálták és kettőnek az ablaka is kitörött.
A mérkőzés elején szintén kisebb rendbontásra került sor, amikor a DAC szurkolóktól alig pár méterre álló Slovan szurkolók provokálták a vendégeket. A dunaszerdahelyi szektorból két szék feléjük is repült, amelynek következménye az lett, hogy a széket dobáló szurkolót a rendőrség elvezette. Ezután már a tehetetlen rendezőket felváltva a rendőrség egységei vonultak be a két tábor közé, visszaszorítva az égszínkékek szurkolóit.