4. játékvezető: Smolák
SzLSz küldöttei: Košičár, Jakubec
-

Info

A dunaszerdahelyi DAC labdarúgócsapata a legfelső szlovák bajnokság 16. fordulójának nyitómérkőzésén a nagyszombati csapatot fogadta, és ha minimális arányban is, de kétvállra fektette őket. DAC - Spartak Trnava 1:0 A győztes gól Michal Gašparík nevéhez fűződik, a mérkőzés 79. percében. A fergeteges hangulatú mérkőzésre 6077 néző látogatott ki.

Az élő televíziós közvetítés miatt a bajnokság 16. fordulóját már pénteken lejátszották. A derbire a 17 órás kezdési időpont ellenére 6077 néző látogatott ki, amelyre nagyon ritkán van példa a szlovákiai stadionokban. Dunaszerdahelyen fantasztikus hangulatot teremtettek a szurkolók már a mérkőzés elején. Sajnos a nagyszombati szurkolók ismét bebizonyították, hogy a randalírozás mesterei. Füstbombákat és különböző pirotechnikai eszközöket dobáltak be a pályára, valamint egy Ferencváros sálat is felgyújtottak hergelésképpen.

Szinte azonnal letámadta a sárga-kék együttes a nagyszombatiakat, akik a táblázat 2. helyezettjei. Gašparík a 6. percben remek beadása Konečný fejét találta el, de a helyzet kimaradt. Folyamatosan beszorította a Radványi-legénység a nagyszombati csapatot és Gašparík a 14. percben majdnem közösen együttműködve az ellenfél játékosával gólt is szerzett egy szögletből. Tombolt a stadion, szinte minden torokból a Hajrá DAC! zúgott és a vezérszurkoló csak hergelte a többieket, valamint ezáltal a csapatot is. A 26. percben ismét a kiváló formában játszó középpályás Gašparík lőhetett volna gólt, de lövése még mellé ment. Aztán a gyors Harsányi Zoli iratkozhatott volna fel a góllövők listájára, de a 33. percben Obert beadását a kapu fölé fejelte. A félidő vége felé két helyzete akadt a nagyszombati gárdának is Coimbra - Koro Kone révén, de a DAC hálóőre, Kováč kapus a helyén volt.

Valódi futballcsemege volt a DAC-Nagyszombat találkozó a második félidőben is. Gašparík megállíthatatlanul robogott és nem lehetett megállítani. A szélen elfutók remek beadásait csak lesték a nagyszombatiak. A DAC védelme hátul Struhár irányításával jelesre vizsgázott és már csak gólt kellett rúgni. Mondhatjuk, hogy a győzelembe hajszolták a sárga-kékeket a szurkolóik, hiszen a 79. percben hangrobbanás rázta meg a stadiont, amikor Gašparík feltette az i-re a pontot találatával. Ismét egy remek Obert beadás és a nagyszombati születésű 29 éves középpályás még utat törve magának ellőtte a labdát, amely Raška kapus hálójában kötött ki. Nehéz visszaadni azt a hangulatot, amely akkor eluralkodott a DAC-stadionban. A nagyszombatiak egy nagyszombati révén lettek verve. A mérkőzés vége felé még Struhár növelhette volna a DAC előnyét, de kevéssel ugyan fejese a kapu fölött kötött ki. A lefújást követően igazi fieszta vette kezdetét a stadionban. A nézők hosszan éltették kedvenceiket, akik kétszer is megköszönték a buzdítást. Ugyancsak megköszönte a fantasztikus hangulatról gondoskodó szurkolóknak Radványi Miklós és Németh Krisztián is a buzdítást. Lehajtott fővel, magyarokat szidva távozott a stadionból a nagyszombati szurkolótábor a rendőrség kísérete mellett.

A televíziós nyilatkozatokban a nagyszombatiak egyértelműen a DAC szurkolótáborát emlegették, akik közrejátszottak a csapatuk győzelmében és a kiváló futballhangulat megteremtésében. November 20-án Sároseperjesen vendégszerepel a sárga-kék együttes, ahová az YBS szurkolói csoport autóbuszt indít.

A DAC győzelmével a táblázat első felébe tornászta fel magát, 23 pontja van, míg a sereghajtó kassaiaknak csak 10. Kedvező esetben a fordulót követően akár a 4. helyre is ugorhat... (amennyiben a Slovan kikap a Nyitrától, és az Aranyosmarót - Besztercebánya mérkőzés döntetlennel zárul). Legrosszabb esetben is a 6. helyről várja majd a folytatást a DAC.